Достапни линкови

Вашингтон: Состанокот на Буш со Мек Кејн и Обама за финансиската криза без резултат


Вчерашниот состанок во Белата Кука на претседателот Буш со кандидатите за претседаел Демократот Барак Обама и Републиканецот Џон Мек Кејн посевтен на финансиската криза не донесе конкретни резултаи јавуват агенциите. Претходно републиканските и демократските конгресемни не успеаа да се догворрат ниту за планот на Бушовата администрација вреден 700 милијардин долари чија цел е помош и стабилизација на финанссискиот систем. Разговорите се очекува да продолжат во текот на денов. Во мегувреме поради загуби валадата ја затвори Вашингтонската Мутуал Банка, најголемата американска банка за заштеди и заеми.
XS
SM
MD
LG