Достапни линкови

Приштина: Иницијативата на Србија пред ОН за Косово може да и наштети на стабилноста на Балканот


Kосовскиот премиер Хашим Тачи изјави дека иницијативата на Србија за оценка на легалноста на прогласувањето на независноста на Косово од страна на Меѓународниот суд на правдата, би можела да и наштети на стабилноста на Балканот. Според него, прогнозите на некои дипломати дека српската иницијатива би можела да го успори процесот на признавање на Косово се неосновани.
XS
SM
MD
LG