Достапни линкови

Москва: Хуго Чавез по Кина ќе ја посети Русија


Претседателот на Венецуела Хуго Чавез денеска од Пекинг ќе допатува во Москва во трета посета на Русија во изминативе три месеца. Чевез, критичар на Вашингтон, се ангажира за склучување енергетски и воени договори со Русија.
XS
SM
MD
LG