Достапни линкови

Њујорк: Теторизмот е најголем предизвик за Авганистан, Пакистан и Индија, смета Карзаи


Претседателот на Авганистан Хамид Карзаи во Обединетите Нации во Њујорк изјави дека тероризмот е најголемиот предизвик не само за Авганистан туку и за Пакистан и Индија. Тој повика на соработка на искоренувањето на причините за тероризмот во регионот.
XS
SM
MD
LG