Достапни линкови

Пекинг: Црногорскиот претседател Џукановиќ од денеска во посета на Кина


Црногорскиот премиер Мило Џукановиќ деска ќе отпатува за Кина, каде што ќе разговара со премиерот Вен Џијабао, а воедно ќе учествува на Светскиот економски форум. Двајцата премиери, како што се очекува ќе разменат мислења за можностите за економска соработка меѓу Црна Гора и Кина, како и за натамошно унапредување на билатералните односи.
XS
SM
MD
LG