Достапни линкови

Скопје: Денеска лидерска средба во Клубот на пратениците


Во клубот на пратеници денеска ќе се одржи средба на лидерите на четирите најголеми партии во земјава. Средбата е на иницијатива на премиерот Груевски, а главна тема на разговорите ќе биде предлогот за укинување на цензусот за избор на претседател на државата. Според најавите Груевски на средбата ќе побара политички консензус за поддршка на овие уставни измени, ако и за промени во изборниот законик.
XS
SM
MD
LG