Достапни линкови

Скопје: Утре лидерска средба во Клубот на пратениците


Премиерот Никола Груевски попладнево испрати писмо до лидерите на четирите најголеми парламентарни партии во кое ги повикува утре на лидерска средба во Клубот на пратениците. Средбата, како што стои во писмото, би била посветена на прашањата поврзани со предлогот за измени на Уставот на Република Македонија и на измените на Изборниот законик.
XS
SM
MD
LG