Достапни линкови

Багдад. Вооружено лице убило 11 лица


Вооружено лице во заседа убило дваесетина луѓе во едно село во Северен Багдад, соопштуваат локалните власти. Во инцидентот загинале 11 полицајци и деветмина борци против терористичката организација Ал-каеда. Од локалната болница велат дека кај нив биле донесени најмалку 18 мртви тела и дека биле изрешетани со куршуми.
XS
SM
MD
LG