Достапни линкови

Кабул: Во експлозија на бомба ранет главниот инспектор на криминалната полиција


Во експлозија на бомба во Кабул е ранет главниот инспектор на криминалната полиција Али Шах Пактиавал. Според полицијата тој бил цел на нападот. Тој го истражувал убиството на тројцата полицајци на контролното место во Кабул кога се случила експлозијата.
XS
SM
MD
LG