Достапни линкови

Техеран: Иран ќе го брани своето право на нуклеарна енергија, вели Ахмадинеџад


Иранскиот Претседател Махмуд Ахмадинеџат изјави дека Иран ќе го брани своето право на нуклеарна енергија и покрај напорите на некои сили тоа да го спречат. Во говорот на генералното Собрание на Обединетите Нации Ахмадинеџат изјави дека се ближи крајот на американската империја и дека идните американски лидери би требало да ги ограничат своите акции во рамките на сопствените граници.
XS
SM
MD
LG