Достапни линкови

Њујорк: Денеска средба Рајс - Лавров


Шефовите на дипломатиите на Соединетите Држави и Русија Кондолиза Рајс и Сергеј Лавров денеска ке се сретнат на маргините на Генералното Собрание на Обединетите Нации. Разговорите ќе бидат фокусирани на нуклеарните програми на Северна Кореја и Иран. Се очекува Рајс да го покрене и прашањето на руската воена акција во Грузија.
XS
SM
MD
LG