Достапни линкови

Њујорк: Саркози бара искреност од светските лидери за финансиската криза и казнување на одговорните


Францускиот претседател Никола Саркози изјави синоќа во Њујорк дека светските лидери треба да бидат искрени во врска со сериозноста на финансиската криза во светот и побара одговорните да бидат казнети. Саркози, притоа не наведе кој е одговорен за кризата.
XS
SM
MD
LG