Достапни линкови

Пекинг: Претседателот на Венецуела Чавез во посета на Кина


Претседателот на Венецуела Уго Чавез пристигна во посета на Кина на разговори за трговска соработка, пред се, во нафтената индустрија. Чавез потоа ќе ги посети и Русија и некои европски земји.
XS
SM
MD
LG