Достапни линкови

Вашингтон: САД ќе продолжат со поддршка на Украина, изјави Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека Вашингтон ќе продолжи со подршката на Украина да стане членка на НАТО и покрај противењето на Русија. Рајс, синоќа во Обединетите Нации во Њујорк имаше средба украинскиот шеф на дипломатијата Владимир Охризко.
XS
SM
MD
LG