Достапни линкови

Каиро: Ослободена групата од 15 странски туристи


Египетското министерство за надворешни работи соопшти дека е ослободена групата од 15 странски туристи киднапирани додека биле на сафари низ египетските пустини. Туристите биле од Италија, Германија и Романија, а беа киднапирани во близина на границата со Судан.
XS
SM
MD
LG