Достапни линкови

Багдад: Пет деца загинале при експлозија во близина на игралиште во градот Хамам Ал Али


Пет деца загинале, а три се повредени во експлозија што се случила во близина на игралиште во ирачкиот град Хамам Ал Али, на 20-тина километри од Мосул. Според официјални претставници две од повредените деца се во критична состојба.
XS
SM
MD
LG