Достапни линкови

Њујорк: Нафтата се искачи на 130 долари, а акциите на американската берза забележаа пад


Нафтата се искачи за 25 долари на ниво од 130 долари во тргувањето на Њујоршката берза. Истовремено, акциите на американската берза забележаа пад, поради загриженоста на инвеститорите за планот на американската влада тежок 700 милијарди долари којшто значително ќе ја зголеми задолженоста на Соединетите држави.
XS
SM
MD
LG