Достапни линкови

Ерусалим: 13 израелски војници се повредени во напад во Ерусалим


13 израелски војници се повредени откако еден палестински возач влетал со автомобилот во група војници во Ерусалим. Како што соопшти полицијата возачот бил застрелан од еден армиски офицер кој бил меѓу војниците.
XS
SM
MD
LG