Достапни линкови

Исламабад: Милитанти поврзани со Ал Каеда стојат зад нападот на хотелот во Пакистан


Според пакистанската полиција зад саботниот бомбашкиот напад врз хотелот Мериот во Исламабад стојат милитанти поврзани со Ал Каеда. Во нападот загинаа најмалку 53 лица, меѓу кои и чешкиот амбасадор во Пакистан. Во нападот, кој го осудија светските лидери, беа повредени 270 лица.
XS
SM
MD
LG