Достапни линкови

Ерусалим: Ехуд Олмерт изјави дека ќе поднесе оставка на премиерската функција


Израелскиот премиер Ехуд Олмерт кој во изминатиов период се соочуваше со голем број обвинувања за корупција, денеска најави дека ќе поднесе оставка од функцијата. Сеуште не е познато кога Олмерт формално ке ја предаде оставката до претседателот Шимон Перес.
XS
SM
MD
LG