Достапни линкови

Исламабад: Пакистанскиот претседател Али Задари ветува дека ќе стави крај на тероризмот


Пакистанскиот претседател Асиф Али Зардари се заложи дека ке стави крај на Тероризмот. Ова изјава на Зардари следи по вчерашната експлозија на бомба пред хотелот Мериот во Исламабад. Во ова несреќа загинаа над 50 лица. Соединетите држави, Британија и Обединетите Нации го осудија овој напад.
XS
SM
MD
LG