Достапни линкови

Москва: Русија е против било какви санкции против Иран


Руското министерство за надворешни работи денеска соопшти дека Русија е против било какви санкции врз Иран од страна на Обединетите Нации, во врска со несогласувањето на Техеран со Интернационалната Агенција за Атомска енергија, за иранското развивање на нуклеарна програма. Во соопштението Министерството повикува на продолжување на напорите за изнаоѓање на конструктивен дијалог со Техеран, со цел придвижување на процесот за преговори.
XS
SM
MD
LG