Достапни линкови

Сочи: Важно е ЕУ и Русија да имаат силни врски за стабилноста во светот


Францускиот премиер Франсоа Фијон изјави дека за стабилноста во светот е важно Европската унија и Русија да имаат силни врски. Тој ова го рече во Сочи на Црно Море каде што престојува на разговори со рускиот премиер Владимир Путин, кој од своја страна ги пофали дипломатските напори на претседателот Саркози за време на конфликтот меѓу Русија и Грузија.
XS
SM
MD
LG