Достапни линкови

Оксфорд: Роберт Гејтс ја обвини Москва за злоставување на малите демократии


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс ја обвини Москва за злоставување на малите демократии, но, како што оцени, Русија не претставува голема закана за светот како што тоа порано беше Советскиот сојуз. Во синоќешниот говор во Оксфорд, Гејтс изјави дека руската воена акција во Грузија била пирова победа за Москва.
XS
SM
MD
LG