Достапни линкови

Љубљана: Во Словенија изборен молк пред утрешните избори


Во Словенија од полноќ е во сила изборен молк пред утрешното гласање за составот на парламентот. Последните анкети покажуваат дека главни фаворити се Словенечката демократска партија на премиерот Јанез Јанша и Социјалдемократите на Борут Пахор. Во словенија се регистрирани околу милион и шестотини гласачи.
XS
SM
MD
LG