Достапни линкови

Вашингтон: Состанок на шесте светски сили за пакет санкции против Иран


Во Вашингтон денеска ке биде одржан состанок на 6 те светски сили за можност од 4 пакет санкции против Иран. Техеран и натаму одбива да го запре процесот на збогатување на ураниумот.
XS
SM
MD
LG