Достапни линкови

Москва: Берзата во Москва продолжи со работа и забележа пораст


Берзата во Москва денеска ја продoлжи работата и забележа пораст по 3 дневната суспензија поради големите загуби предизвикани од турбуленциите на глобалниот финансиски пазар, падот на цената на нафтата и војната во Грузија. Руската влада вети интервенција од 64 милијарди долари.
XS
SM
MD
LG