Достапни линкови

Кабул: НАТО и авганистанските сили ќе почнат истрага за убиството на гувернерот на Кхора


Нато соопшти дека со авганистанските власти ке почнат истрага за тврдењата дека негови војници по грешка тројца авганистанци, меѓу кои и Гувернерот на областа Кхора - Роози Кан. Авганистанските власти имено соопштија дека во инцидент во кој биле вмешани меѓународните сили загинал гувернерот Роози Кан.
XS
SM
MD
LG