Достапни линкови

Скопје: Од денеска воена вежба Јадрански орел


Во касарната Илинден во Скопје од денеска до 29 септември ќе се одржува воената вежба Јадрански орел-08 на која ќе учествуваат над 100 припадници на специјалните единици на армиите од земјите на Јадранската група - Македонија, Хрватска и Албанија.
На вежбата ќе бидат разменети искуства во обуката на специјалните единици на земјите од А – 3 групата.
XS
SM
MD
LG