Достапни линкови

Ерусалим: Израелската министерка за надворешни работи Ливни почна преговори за состав на влада


Израелската министерка за надворешни работи Ципи Ливни ги почна преговорите за формирање на нова коалициона влада, откако на внатрепартиските избори на владејачката партија, оствари тесна победа. Ливни треба да го замени Ехуд Олмерт од лидерската позиција во партијата и од актуелното место премиер на Израел.
XS
SM
MD
LG