Достапни линкови

Вашингтон: Рајс ја обвини Русија дека е агресивна и арогантна


Американската државна секретарка Кондолиза Рајс ја обвини Русијадека е се повеќе агресивна и авторитарна. Таа ја повика Европската Унија ка единство за да се извлече некаква корист од сгресијата во Грузија. Акцијата на Русија врз Грузија покажа декаофицијална Москва го влоши своето однесување, изјави Рајс во Вашингтон.
XS
SM
MD
LG