Достапни линкови

Москва: Русија успешно тестираше интерконтинентална балистичка ракета


Руската морнарица успешно ја тестираше новата интерконтинентална балистичка ракета од типот булава, јавуваат руските медиуми. Ракетата е произведена во московскиот институт за термална технологија и има домет од 10 000 километри.
XS
SM
MD
LG