Достапни линкови

Кабул: Еден американски државјанин загинал во вчерашните напади на американската амбасада


Еден амаерикански државјанин загинал во вчерашните напади врз Американската амбасада во Кабул, соопштија од Стејт департментот. Вчера пред амбасадата во Сана експлодирал автомобил бомба. Во несреќата загинаа 16 лица. Одговорноста за нападот ја превзел Исламски Џихад во Јемен.
XS
SM
MD
LG