Достапни линкови

Москва: Русија се закани дека ќе му забрани на НАТО да го употребува нејзиниот воздушен простор


Русија се закани дека ќе му забрани на НАТО да го употребува нејзиниот воздушен простор, кој алијансата го користи за операциите во Авганистан.Рускиот дипломат во Кабул, Замир Кабулов рече дека 26 членки на алијансата ја вознемирувале Русија со обвинувањата дека воените интервенции на Москва врз Грузија биле диспропорционални.
XS
SM
MD
LG