Достапни линкови

Москва: Русија е на пат на изолација, изјави Кондолиза Рајс


Американскиот државен секретар Кондолиза Рајс изјави дека Русија е на пат на изолација. Таа исто така додаде дека во прашање е ставено и зачленувањето на Русија во Светската трговска организација. Предходно,рускиот министер за надворешни работи Сергеј Лавров го обвини Западот за како што рече обидот да ја казни Москва за минато месечните воени интервенции врз Грузија.
XS
SM
MD
LG