Достапни линкови

Москва: Руската влада ќе обезбеди 20 милијадри долари за стабилизирање на берзанскиот пазар


Рускиот претседател Дмитри Медведев изјави дека Владата ќе обезбеди 20 милијарди долари за поддршка и стабилизирање на рускиот берзански пазар. Медведев кажа дека Русија има доволно резерви за да одбегне било каков удар. Ова одлука доаѓа по дводневното затворање на руските главни берзи.
XS
SM
MD
LG