Достапни линкови

Тбилиси: Разговорите за испраќање набљудувачи на ОБСЕ во Грузија во мирување


ОБСЕ соопшти дека разговорите со Русија за испраќање набљудувачи во Грузија се ставени во мирување. Главна пречка, како што се јавува, е немање можност за договор со Москва за местата на движење на набљудувачите. Организацијата за безбедност и соработка во Европа планира да испрати околу 80 невооружени воени набљудувачи во Грузија.
XS
SM
MD
LG