Достапни линкови

Москва: Русија оцени дека посетата на НАТО на Грузија покажува менталитет од студената војна


Посетата на високата делегација на НАТО на Грузија неделава беше анти-руски потег и го покажува менталитетот на Алијансата од Студената Војна, соопшти денеска руското министерство за надворешни работи. Во соопштението се наведува дека рефлексите од Студената Војна сеуште се присутни во НАТО.
XS
SM
MD
LG