Достапни линкови

Пекинг: Над шест илјади бебиња заболеле поради консумација на затруено млеко


Над 6 илјади и 200 бебиња заболеле во Кина од консумирање на затруено млеко, произведено од кинески компании, соопшти кинеското министерство за здравство. Три бебиња веќе починаа, а кинеските власти откриле дека во млекото имало токсична супстанца меланин.
XS
SM
MD
LG