Достапни линкови

Вашингтон: Со 85 милијарди долари владата на САД ја спасува осигурителната АИГ од банкрот


Американската Влада и одобри заем од 85 милијарди долари на гигантската осигурителна компанија Американ Интернешнел Груп, за да се спаси од банкрот. Белата Куќа соопшти дека ваквиот чекор е превземен со цел да се стабилизираат финансиските пазари и да се намалат штетите врз економијата.
XS
SM
MD
LG