Достапни линкови

Скопје: Командантот на здружената команда на НАТО ќе предаде американска донација за АРМ


Во касарната Илинден во Скопје денеска се одржа свеченост на која командантот на здружената команда на НАТО во Неапол, адмирал Марк Фитџералд, предаде американска донација за Армијата на Македонија. Истовремено, тој додели и одликувања на повеќемина припадници на полкот за специјални единици на македонската армија за учеството во мисијата Слобода за Ирак.
XS
SM
MD
LG