Достапни линкови

Лисабон: Македонските кошаркари вечерва против Португалија со шанса за пласман на ЕП во Полска


Македонската кошаркарска репрезентација вечер игра на гости против Португалија, во рамките на квалификациите за европското првенство идната година во Полска. Со победа, Македонија е речиси сигурен учесник на првенството. Последната средба нашите кошаркари ја играат в сабота против Естонија.
XS
SM
MD
LG