Достапни линкови

Брисел: Европската централна банка внесе 70 милијарди евра на финансиските пазари


Европската централна банка денеска внесе 70 милијарди евра на пазарот со пари по вчерашните 30 милијарди за спречување на негативните последици од колапсот на Американската инвестициона банка Леман Брадерс. И Европските берзи денеска беа отворени со пониска вредност на акциите.
XS
SM
MD
LG