Достапни линкови

Боливија: Владата на Боливија и гувернерите блиску до постигнување договор


Владата на Боливија и гувернерите на неколку провиниции во таа земја соопштија дека се блиску до постигнување договор за решавање на политичката криза во земјата. Левичарскиот претседател Ево Моралес и гувернерите на провинциите богати со гас кои се противат на владините социјалистички реформи најавија дека денеска ќе ги продолжат разговорите за надминување на кризата. Во минатонеделните немири во регионот Пандо загинаа дваесет и шест лица.
XS
SM
MD
LG