Достапни линкови

Багдад: Ненајавена посета на американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс


Американскиот секретар за одбрана Роберт Гејтс замина во ненајавена посета на Багдад. Агенциите јавуваат дека тој ќе учествува на трансферот на командата на американските сили во Ирак меѓу сегашниот генерал Петраус и неговиот заменик Одиерно.
XS
SM
MD
LG