Достапни линкови

Хаг: Денеска пресуда за поранешниот командант на босанските сили Расим Делиќ


Хашкиот трибунал денеска треба да донесе пресуда за поранешниот командант на босанските сили Расим Делиќ. Тој е обвинет за воени злосторства извршени врз србите и хрватите за време на војната во Босна и херцеговина. Делиќ ги отфрли.
XS
SM
MD
LG