Достапни линкови

Тексас: Спасувачките екипи започнаа потрага по лицата кои одбија евакуација пред ураганот Ајк


Во Американската држава Тексас, спасувачките екипи започнаа со потрага по луѓето кои одбија да се евакуираат од местата кои беа најтешко погодени од Ураганот Ајк. Од невремето голем дел од ова држава остана без електрична енергија. Ајк кој сега премина во тропска бура, исто така поплави и стотици куќи.
XS
SM
MD
LG