Достапни линкови

Абхазија: Рускиот шеф на дипломатијата во посета на Абхазија


Рускиот министер за надворешниработи Сергеј Лавров пристигна во грузиската покраина Абхазија, која Москва ја призна како независна држава. За време на неговиот престој, ќе се разговара за воспоставување на билатерални и дипломатски односи. Посетата на Лавров доаѓа еден ден по повлекувањето на руските трупи од грузиската област, Поти.
XS
SM
MD
LG