Достапни линкови

Париз: Десетици илјади верници на мисата на отворено на Папата Бенедикт 16ти


Десетици илјади верници присуствуваа на утринската миса што ја одржа папата Бенедикт 16-ти на отворено во Париз. Полицијата во Париз проценува дека на мисата присуствувале околу 170 илјади луѓе, главно млади.
XS
SM
MD
LG