Достапни линкови

Лос Анџелес: Најмалку 12 лица загинале во директен судир на два воза


Најмалку 12 лица загинале, а над 130 биле повредени во директен судар на два воза во близина на Лос Анџелес. Се страхува дека бројот на жртвите би можел да биде поголем, бидејки спасувачките екипи сеуште се на теренот.
XS
SM
MD
LG